Ismét csak költői kérdések.
Van nekünk (nekik) egy NFÜ-jük. Ugye ez a hivatal szolgálna arra, hogy mindenféle keretek és irányelvek alapján (f)elosztott programok alapján EU-s pénzeket pumpáljon a gazdaságba, támogasson projekteket, stb.
Mindez rendben is lenne, ha a hivatal úgy működne, mint ahogy kellene és valóban a gazdaság érdekeit szem előtt tartva ítélne meg támogatásokat, és azon igyekezne, hogy egy ilyen válságos helyzetben minél hamarabb minél több pénz kerülhessen a gazdaságba. Nálunk boldogabb országokban, ahogy mostanság mondani szokták, a kormányok még az államháztartsái hiányt is növelik csak hogy pénz pumpálásával pörgessék a gazdaságot. (más kérdés, hogy ez hova fog vezetni.)
Nálunk ezzel szemben az NFÜ készakarva lassítja az elbírálási folyamatokat, a megítélt támogatásokat csak hihetetlen késésekkel fizeti ki.
Kinek az érdeke, hogy a Magyarország számára 2013-ig lehívható és elkölthető huszonvalahány milliárd euróból eddig mindössze 2 milliárd érte el a magyar gazdaságot?
Kinek az érdeke, hogy a miniszterelnök az érintett miniszterek és/vagy államtitkárok, szakállamtitkárok kihagyásával heti szinten személyesen egyeztet az NFÜ főosztályvezetői szinten levő programigazgatókkal? Vagyis kéivezérléssel irányítsa a pályázati pénzeket?
Kinek az érdeke, hogy a programigazgatók szabályozott, reagálásra, véleménynyilvánításra vagy intézkedésre meghatározott idejüket be nem tartják és nincs eszköz ennek szankcionálására?
Kinek az érdeke, hogy az pályázati kiírások esetében a koncepcionális, súlyos ellenvetésekre nem tudnak, de meg sem próbálnak szakmai választ adni, hanem cinikusan "lépjünk tovább a következő kérdésre, mert ma le kell zárni ezta témát." (mint legutóbb az önkormányzati ASP-ről tartott egyeztetésen?
Hol vannak a megítélt, de még ki nem fizetett pénzek? Ki gazdálkodik vele? Kit gyarapít?